21/2003

Datum vydání: 22. května 2003

Řízení letového provozu

Řízení letového provozu se do roku 2006 přestěhuje do Jenče

Vedení státního podniku Řízení letového provozu České republiky (ŘLP) rozhodlo o zahájení výstavby Národního integrovaného střediska řízení letového provozu (IATCC) v Jenči u Prahy.

celý článek

Obnova infrastruktury

ŘSD hodlá do listopadu dokončit opravu silnic po povodních

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) by podle plánu mělo nejpozději do konce listopadu dokončit opravu komunikací, které loni v létě poškodily povodně. Na obnovu silniční a dálniční sítě získala Česká republika finanční pomoc z fondu ISPA v celkové výši 7,5 miliónu € (asi 225 miliónů Kč).

celý článek

Střední Evropa

Kombiverkehr začal nabízet nové spoje na Slovensko

Německý operátor kombinované dopravy Kombiverkehr nabízí přes svou rakouskou centrálu ve Welsu od konce dubna nové spoje kombinované dopravy na Slovensko a do Maďarska. Podle svého vedení tak společnost reagovala na vyšší poptávku po přepravě mezi Německem a oběma zeměmi, která by se měla dále zvyšovat v souvislosti s očekávaným nárůstem obchodní výměny po rozšíření Evropské unie na východ.

celý článek

Asociace leteckých pojišŤoven

Letečtí dopravci téměř na dně, ale pojišťovny počítají zisky

Zatímco většina leteckých společností v současné bezpečnostně-politické situaci přichází o významnou část příjmů a navíc musí investovat vysoké částky do bezpečnostních opatření, ústavy, u nichž jsou pojištěny, si mnou ruce.

celý článek

Hongkong/Německo

Experti očekávají invazi obřích kontejnerových lodí

Nová generace obřích kontejnerových lodí o kapacitě 10 až 12 tisíc TEU se brzy stane stálým návštěvníkem největších světových námořních přístavů. K tomuto závěru v březnu dospěli autoři studie vypracované na zakázku hongkongského úřadu pro námořní dopravu.

celý článek

Konference IRU „Východ-Západ“

„Podporujeme rozšíření EU, i když skrývá rizika“

Minulý týden se v Budapešti uskutečnila již 7. konference Mezinárodní unie silniční dopravy IRU o silniční dopravě „Východ-Západ“. Hlavní náplň všech jednání výstižně charakterizoval její podtitul: „Rozšíření Evropské unie – Jak dál v panevropském kontextu?“
„Jsme na přelomu historické události – masového rozšíření Evropské unie směrem na východ, která se stane milníkem Evropské integrace a nabídne výjimečné obchodní příležitosti.

celý článek

Renault

Modely Kerax nabízejí stejný komfort jako silniční vozidla

Na konci dubna uspořádala společnost Renault Trucks ČR v lomu Bílý kámen
u Jihlavy celodenní předváděcí akci vozidel modelové řady Renault Kerax. Pozvaní hosté se při ní mohli podrobně seznámit s tím, co nabízí současná „jednička“ na českém trhu užitkových vozidel nad šest tun celkové hmotnosti pro potřeby stavebnictví.

celý článek

EurailFreight 2003

V Mnichově se očekává podpis nové drážní deklarace

Zvýšení konkurence na železnici, podpora jejího rozvoje a proces liberalizace – to jsou jen některé z témat, kterými se budou
22. a 23. května v Mnichově zabývat účastníci konference EurailFreight 2003.

celý článek

Předchozí | 1 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

26. listopadu 2015 7:52
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.