3/2003

Datum vydání: 16. ledna 2003

Ministerstvo dopravy

Sektor dopravy od EU v letech 2004 až 2006 získá tři miliardy Kč

Domácí sektor dopravy by měl v letech 2004 až 2006 po vstupu České republiky do EU dostat ze strukturálních fondů Evropské unie zhruba 96,4 miliónu €, tedy asi 2,988 miliardy Kč. Tato částka tvoří přibližně sedm procent z celkové sumy ze strukturálních fondů, kterou ČR v těchto letech převezme.

celý článek

IATA

Ztráty leteckých společností se loni vyšplhaly na 13 miliard USD

Letecké společnosti loni v celosvětovém měřítku zaznamenaly ztráty kolem 13 miliard USD. V červených číslech se kvůli vysokým nákladům na bezpečnost letišť a „válečné“ pojistce ocitly již druhý rok za sebou.

celý článek

Ing. Miloslav Černý pro DN

„Program Natura 2000 představuje pro vodní dopravu mimořádné nebezpečí“

Vodní doprava v České republice prochází dlouhodobou krizí. V uplynulém období tento dopravní obor negativně ovlivnila jak nepřízeň počasí a nevyhovující dopravní cesta, tak nezájem státu o jeho rozvoj.

celý článek

ČR/Rakousko

ČESMAD Bohemia doporučuje vyjednávat o přídělu ekobodů

Česká strana musí začít vyjednávat o kvótách ekobodů, které budou po vstupu České republiky do Evropské unie českým dopravcům sloužit pro průjezd Rakouskem. Minulý týden to prohlásil tiskový mluvčí Sdružení ČESMAD Bohemia Martin Felix.

celý článek

České dráhy

Představenstvo ČD počítá se ziskovým hospodařením

Představenstvo Českých drah minulý týden schválilo návrh podnikatelského záměru na letošní rok, který ve všech variantách počítá se ziskovým hospodařením. Výše zisku bude záviset na stupni úhrady služby ve veřejném zájmu ze strany státu.

celý článek

ministerstvo dopravy

Česká železniční infrastruktura by potřebovala 160 miliard Kč

Železniční síť v České republice potřebuje pro uvedení do stavu odpovídajícího požadovaným normám investice do obnovy kolem 160 miliard Kč. Na udržení provozuschopnosti tratí včetně zabezpečovacího zařízení, tunelů a mostů pak bude nutné vynaložit nejméně 20,5 miliardy Kč.

celý článek

European Business Monitor

Průzkum: Česká ekonomika po vstupu do unie rychle poroste

Největší ekonomický nárůst po vstupu do Evropské unie očekávají přední vrcholoví manažeři v případě kandidátských zemí Polska a České republiky. Kromě toho se domnívají, že vedle pozitivního vlivu na evropský obchod se rozšíření EU negativně projeví na míře zaměstnanosti v Evropě.

celý článek

Transformace Českých drah

Správce kolejí získal majetek za 84 miliard Kč

Státní organizace Správa železniční dopravní cesty, která vznikla po rozdělení Českých drah, získala investiční majetek v hodnotě 84 miliard Kč. Akciová společnost ČD, která provozuje drážní dopravu a řídí provoz na kolejích, hospodaří s majetkem za 39,5 miliardy Kč.

celý článek

SFDI

Rozpočet fondu dopravy je letos o desetinu vyšší než loni

Letošní rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury, který na své poslední loňské schůzi v prosinci výraznou většinou schválila Poslanecká sněmovna, je s výdaji ve výši 45,4 miliardy Kč zhruba o deset procent vyšší než loni, kdy fond hospodařil s příjmy 41 miliard Kč.

celý článek

Ing. Jaroslav Kubec pro DN

„Stav vodní dopravy v České republice je velmi kritický“

Stav vodní dopravy v České republice je natolik kritický, že jsou zcela na místě i obavy o její vlastní budoucí existenci. V rozhovoru pro Dopravní noviny to v závěru loňského roku prohlásil ředitel Sdružení Dunaj-Odra-Labe ing.

celý článek

Předchozí | 1 | Další

Aktuální číslo

Zvetšit Předplatné

Archiv DN

27. listopadu 2015 12:45
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.