Datum vydání: 23.11. 2006
Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) předaly v prvních třech čtvrtletích letošního roku zákazníkům do užívání movité věci v celkové pořizovací hodnotě 79,998 miliardy Kč (bez DPH).
České aerolinie ke konci října snížily pololetní ztrátu o více než 400 milionů na 324 milionů Kč. Výsledek je o padesát milionů horší než ve stejném období loňského roku, ale nad úrovní schváleného plánu společnosti na letošní rok.
Misí po městských aglomeracích a logistických centrech USA navázal Svaz dopravy ČR (SD) na přelomu srpna a září na loňskou úspěšnou misi po přístavech Německa, Dánska a Švédska. Jeho zástupci navštívili New York, Chicago a Federální ministerstvo dopravy USA ve Washingtonu.
Společnost Credium se letos v červnu stala nástupcem ČP Leasingu. Na trhu se řadí mezi první desítku leasingových společností. Leasing vozidel pro malé i velké společnosti provozující nákladní a autobusovou dopravu nabízí pod značkou TruckProgram.
Německý pojišťovací makléř Oskar Schunck je makléř s dlouholetou tradicí. Od poloviny loňského roku má vlastní pobočku také v České republice. O přiblížení nabídky jejích služeb jsme požádali jednatele Oskar Schunck, s.
Společnost ČSOB Leasing v průběhu letošního roku dále zvýšila objem obchodů. Součet pořizovacích cen dopravní techniky, strojů a zařízení financovaných jejím prostřednictvím do konce třetího čtvrtletí dosáhl 15,4 miliardy Kč bez DPH.
Nabídka srovnání pojišťovacích produktů různých pojišťoven a následného sjednání pojištění prostřednictvím internetu nebo telefonu je součástí nové strategie, kterou hodlá do budoucna prosazovat společnost Callin.
Letecké distribuční centrum společnosti UPS na letišti Kolín nad Rýnem / Bonn v Německu prošlo v uplynulých letech zásadním rozšířením. Jako centrální uzel expresní sítě UPS v Evropě znovu zahájilo provoz na počátku letošního roku (viz DN 10/06); současně se stalo také jedním z hlavních světových hubů americké společnosti.
Mezinárodní železniční unie (UIC) – nejstarší mezinárodní nevládní organizace v odvětví dopravy – uspořádala na počátku léta v kanadském Montrealu sérii významných jednání všech svých výkonných orgánů.
Od 15. listopadu je v Rakousku povinná zimní výbava kamionů. Také v Německu musí vybavení nákladních vozidel podle nového zákona odpovídat povětrnostním podmínkám. Minulý týden na to upozornil Ústřední automotoklub.