5/2005

Datum vydání: 3. února 2005

„V kauze Dolní Labe se nerespektují věcné odborné argumenty“

Ing. Miroslav Šefara (ŘVC ČR) pro DN

Jedním z hlavních předmětů činnosti Ředitelství vodních cest ČR je realizace výstavby a modernizace vodních cest. Nejdůležitějším úkolem, který před ním v současné době leží, je prosazení projektu zlepšení plavebních podmínek na dolním Labi, o jehož realizaci vláda zatím stále ještě nerozhodla.

celý článek

ČR bude první zemí regionu s rádiovým systémem GSM-R

Železniční doprava

Montáž posledního, šestého stožáru pro rádiový systém GSM-R v úseku Kolín – Český Brod, který je součástí pilotního projektu instalace GSM-R na trase Děčín – Ústí nad Labem – Praha – Kolín, demonstrovala minulý týden odborné veřejnosti v železniční stanici Pečky Správa železniční dopravní cesty.

celý článek

Co přinesl leden v dopravě

Komentář

Pod dojmem utrpení a ztrát desetitisíců životů v jihovýchodní Asii nám alespoň na chvíli připadají jako poněkud žabomyší spory o to, jak evropsky penalizovat zpoždění vlaků a zda dodávat zboží do deseti nebo dvanácti hodin, stejně jako nebetyčné starosti, s nimiž se potýkáme při organizaci námořních dálnic, či trable kolem všech těch přístavních, drážních a jiných balíčků.

celý článek

Manažeři hodnotili evropskou ekonomiku: v čele je Británie a Španělsko

UPS Europe Business Monitor 2004

Expresní a logistická společnost UPS na konci loňského roku zveřejnila první výsledky svého každoročního výzkumu UPS Europe Business Monitor. Ve čtrnáctém ročníku průzkumu loni v období od 15.

celý článek

Od července bude v provozu nebankovní registr klientských informací

Registr informací

Zhruba v polovině letošního roku by měl být uveden do provozu registr shromažďující pozitivní a negativní informace o fyzických a právnických osobách, které čerpají leasing nebo splátkový prodej u některé z členských společností registru.

celý článek

Tunel Valík by mohl být otevřen již v říjnu příštího roku

Dálnice D5

V loňském roce byla zahájena výstavba jednoho z posledních úseků na trase dálnice D5 – tunelu vedoucího vrchem Valík nedaleko obcí Štěnovice a Černice. Tunel budou tvořit dvě tunelové trouby o šířce 11,5 a výšce něco málo přes osm metrů.

celý článek

Renault loni zvýšil prodej o 4,2 procenta

Renault

Renault Group loni zvýšila prodej o 4,2 procenta na 2 488 523 vozidel. V západní Evropě, kde obsadila 10,8 procenta trhu, již posedmé za sebou obhájila prvenství. Na setkání s novináři to v lednu v Praze oznámil generální ředitel Renault ČR, a.

celý článek

Škoda Holding převzala ČKD Vagonku

Škoda Holding/ČKD Vagonka

Škoda Holding, a. s., v druhé polovině ledna oficiálně převzala vedení ostravské společnosti ČKD Vagonka, a. s. Členy jejích statutárních orgánů se stali zástupci plzeňské Škody: novým předsedou dozorčí rady Jiří Zapletal (předseda představenstva a generální ředitel ŠH), místopředsedou Michal Korecký (místopředseda představenstva a ředitel pro rozvoj ŠH) a členem rady zastupujícím zaměstnance pak Petr Hanzelka.

celý článek

Předchozí | 1 | Další
25. listopadu 2015 9:08
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.