15/2010

Německo

Přístavy volají po změně rámcových podmínek

Přístavy volají po změně rámcových podmínek

Německé přístavy Hamburk a Lübeck těžce zasáhla hospodářská krize. Aby mohly brzy navázat na dřívější úspěchy a vrátit se k růstu, bude nutné změnit rámcové podmínky. Za hlavní požadavky účastníci workshopu, který na konci března v Lübecku uspořádala průmyslová a obchodní komora (IHK), označili prohloubení plavební dráhy Labe, výstavbu infrastruktury, snížení poplatků a jasnou politickou podporu.

celý článek

Jungheinrich

Hydrostatický vozík DFG/TFG 316s-320 jde do sériové výroby

Hydrostatický vozík DFG/TFG 316s-320 jde do sériové výroby

Česká pobočka německého koncernu Jungheinrich v březnu informovala o zahájení sériové výroby vozíku s hydrostatickým pohonem Jungheinrich DFG/TFG 316s-320. Prototyp velmi tichého „high-tech“ stroje společnost představila již loni v září.

celý článek

Ing. Jan Polter (Dachser Czech Republic) pro DN

Plně využíváme koncept našeho východoevropského hubu v Bratislavě

Plně využíváme koncept našeho východoevropského hubu v Bratislavě

Logistický koncern Dachser v dubnu rozšířil přímé linky na Balkán. Každodenní odjezdy sběrnou službou z České republiky přes Eurohub v Bratislavě zajišťují rychlé dodání bez četných překládek. Ze slovenské metropole nyní nově jezdí kamiony s výměnnými nástavbami přímo do balkánských zemí. S obchodním a marketingovým ředitelem české pobočky koncernu Dachser Czech Republic, a. s., Ing. Janem Polterem jsme hovořili o tom, co si společnost od rozšíření na Balkán slibuje a jak nové linky zorganizovala.

celý článek

JUDr. Martin Cetl (Čechofracht) pro DN

Čechofracht by měl být architektem dopravy v celé skupině NWRT

Čechofracht by měl být architektem dopravy v celé skupině NWRT

Největší česká spediční a logistická společnost Čechofracht přešla v loňském roce pod křídla skupiny New World Resources Transportation B. V. (NWRT). Součástí změn byla v lednu výměna na nejvyšším postu Čechofrachtu: jeho generálním ředitelem se stal JUDr. Martin Cetl, který ve společnosti již dříve působil. S novým generálním ředitelem jsme hovořili mimo jiné o tom, jaké nové možnosti se otevírají před tradičním českým zasilatelem a dopravcem po zapojení do skupiny.

celý článek

Ford Transit AWD

Zdokonalený systém AWD zrychluje připojování přední nápravy

Zdokonalený systém AWD zrychluje připojování přední nápravy

Užitkový vůz Ford Transit nabízí jako jediný ve svém segmentu pro stejnou platformu pohon předních, zadních i všech čtyř kol (AWD). Nový model s již druhou generací systému AWD využívá elektronického řízení, které zlepšuje funkčnost a zrychluje reakce systému. V České republice jej Ford nabízí od loňského roku.

celý článek

Iveco

EcoDaily Electric je italský příspěvek k udržitelné mobilitě

EcoDaily Electric je italský příspěvek k udržitelné mobilitě

Italský výrobce užitkových vozidel Iveco loni pod označením EcoDaily představil inovovaná vozidla řady Daily. Vyznačují se vysokou produktivitou a malými dopady na životní prostředí. Součástí nabídky vozidel podporujících udržitelnou mobilitu je i model EcoDaily Electric s nulovými emisemi.

celý článek

Nissan

Nissan v Evropě začíná prodávat Dodávku roku NV200

Nissan v Evropě začíná prodávat Dodávku roku NV200

Japonský výrobce Nissan v březnu v Evropě uvedl do prodeje držitele titulu Dodávka roku 2010, lehké užitkové vozidlo NV200. V Praze nový model na začátku března představil vedoucí prodeje značky ve střední a východní Evropě Csaba Szabó. Japonský výrobce jej podle něj bude v Evropě zpočátku dodávat pouze ve verzích Van a Combi, během roku však hodlá uvést na trh i jeho rodinnou verzi.

celý článek

Technika

Lehká užitková vozidla vycházejí ze dvou základních konceptů

Lehká užitková vozidla vycházejí ze dvou základních konceptů

Kategorie nejmenších užitkových automobilů určených pro přepravu nákladu – N1 – je vymezena horní hranicí celkové hmotnosti vozidla 3500 kilogramů. Současná typická koncepce této kategorie je odvozena od osobních automobilů. Jejím základem je samonosná jednoprostorová karoserie skříňového typu, příčné uložení motoru s převodovkou a pohon přední nápravy.

celý článek

Alternativní paliva

Za deset let bude alternativním palivům dominovat CNG

Za deset let bude alternativním palivům dominovat CNG

Podle Mezinárodní asociace vozidel na plyn (IANGV) se v průběhu následujících deseti let na silnicích objeví dalších více než 50 milionů vozidel poháněných stlačeným zemním plynem (CNG). IANGV to uvedla v souvislosti s připravovanou konferencí a výstavou NGV (Natural Gas Vehicles), která se bude konat v červnu v Římě. O rozvoji CNG v českých podmínkách informovala na tiskové konferenci v březnu Česká plynárenská unie (ČPU).

celý článek

Ing. Jan Ekl (SSL ČR) pro DN

Členská základna světové federace speditérů zůstala i v krizovém rocestabilní

Členská základna světové federace speditérů zůstala i v krizovém
rocestabilní

Mezi témata každoročního jarního zasedání světové Federace spedičních svazů (FIATA) v Curychu letos patřily aktuální otázky spedičního a logistického oboru – například Rotterdamská pravidla či vzdělávání speditérů. Březnového pracovního setkání odborníků z národních členských svazů se za Svaz spedice a logistiky ČR zúčastnili výkonný ředitel Ing. Jan Ekl a předseda pracovní skupiny pro právní problematiku JUDr. Miloš Pohůnek. Po návratu jsme o jeho dojmech z curyšského zasedání hovořili s Ing. Janem Eklem.

celý článek

Předchozí | 1 | Další
27. listopadu 2015 3:45
Dopravní noviny
vydává České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3
tel. +420 226 205 070, fax +420 226 205 080
e-mail: redakce@dnoviny.cz, inzerce@dnoviny.cz, predplatne@dnoviny.cz
Copyright © 2004 - 2015
České dopravní vydavatelství, s.r.o.
Vyrobilo Vergilio
RSS kanál

Společnost České dopravní vydavatelství, s. r. o., využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Obdobně je bez souhlasu Českého dopravního vydavatelství, s. r. o., zakázáno i jakékoliv použití dalšího obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií.